Joogateraapia hingamisraskuste leevendamiseks (grupitund)

See on viiest kohtumisest koosnev kursus neile, kes soovivad end jooga abil toetada hingamisraskuste esinemise korral. On selleks siis astma, sagedased probleemid allergiatega, riniit või muud häired hingamisteedes.

Joogateraapia astma ja teiste hingamisraskuste leevendamiseks kaasab tehnikaid hingamise kontrollimiseks ja keha paremaks hapnikuga varustamiseks (pranayama), joogaasendeid (asana), mis aitavad vabastada blokeeringuid hingamisteedes ning samuti meeleharjutusi (dhyana), mis toetavad mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil, aitavad kasvatada enesesõbralikkust, usaldust ning tugevdavad närvisüsteemi. Kel on hingamiselundkonnaga kroonilisi probeeme, see teab väga hästi, kui palju keerukusi võivad tekitada ilmastikumuutused, reisimine, stress, avaldades mõju nii füüsilisel, energeetilisel, psüühilisel kui emotsionaalsel tasandil. Joogateraapia käsitleb inimest tervikuna. Lähemal vaatlusel märkame ju, et kõik inimeses on omavahel seotud – tehes hingamisharjutust kopsude töö tõhustamiseks, rahuneb samas ka meel; mõjutades ühte organit/funktsiooni, avaldame mõju kogu organismile. Nende teraapiatundide eesmärk ongi see, et me tervikuna ennast tunneksime turvalisemalt, oleksime enda suhtes märkavamad ning oskaksime paremini iseennast aidata.

Teraapia toime on otseses sõltuvuses ka sellest, kas tunnis tehtud harjutusi kodus igapäevaselt praktiseeritakse. Ka 20 minutit päevas iseendaga tegelemist annab tulemusi. On vaja vaid pisut järjepidevust, usku endasse ja praktikasse. Joogateraapia mõjust astma ja teiste hingamisprobleemide ravis on tehtud juba päris palju teaduslikke uuringuid, mis kinnitavad jooga tervendavat mõju.

Grupis on maksimaalselt 8 inimest, et tagada võimalikult suurel määral individuaalset lähenemist igaühele. Tunnid on praktilise suunitlusega, ent sisadavad loomulikult harjutuste tagamaid, pisut teoreetilist tausta ning arutelu-tagasisidet.

Teraapiatunnid toimuvad:

Laupäevadel  -  15.sept, 29.sept., 20.okt., 3.nov., 17.nov. kell 16.00-17.45 Joogatoas (Loode 14, Tallinn)

Kursuse hind: 65 eur

Osalemissoovi korral palun saada mulle e-mail premavat@gmail.com koos oma probleemi kirjeldusega.

Joogateraapiast saad ülevaadet lugeda siit: Joogateraapia – mis see on? kellele? ja kuidas?

 

 

Leave a Reply