Stressi ja ärevusega toimetulek jooga abiga

7.-8.detsembril 2019 Joogatoas

Stress on meie elu loomulik ja isegi vajalik osa, hoiab ju positiivne stress meid keskendunult, aitab eesmärkideni jõuda ja kasvatab motivatsiooni ja inspiratsiooni. Ent kui kiire elutempo ja stressiolukorrad muutuvad igapäevaseks ning me hakkame reageerima väiksematelegi ärritajatele, hakkame kogema lihaspingeid, väsimust, ärevust, negatiivseid emotsioone, võib-olla unehäireid, siis oleme lasknud juba liiga palju stressi oma ellu ning tasakaalu taastamiseks oleks midagi vaja ette võtta.

Tänapäevased teadusuuringud kinnitavad mediteerimise ja joogateraapia positiivset mõju stressiga toimetulekul. Selle kursuse käigus vaatlemegi lähemalt, kuidas stress kehas toimetab ning mida me enda heaks teha saame, et stressi ilmnemist õigeaegselt märgata ning sobilikke joogaasendeid, lõdvestustehnikaid, hingamis- ja meditatsiooniharjutusi kasutades stressisümptomeid leevendada. Praktikatundide lõpus paneme kirja ka harjutuskavad, mida on iseseisva praktikana hea hiljemgi kasutada.

Mina ise usun siiralt, et me võime küll aeg-ajalt kogeda stressi, aga mitte kannatada stressi all, sest me saame muuta enda suhtumist ja hoiakuid stressorite suhtes, me saame treenida oma närvisüsteemi tugevamaks, saame arendada teadlikkust, kui asjad hakkavad pingeliseks minema ja siis õigel hetkel kasutada enda tasakaalu toomiseks vastavaid praktikaid. Sellist iseenda juhtimise ja abistamise oskust annabki see kursus.

Kursus sobib ka neile, kes alles alustanud joogaga.

Kursus toimub: Joogatuba, Loode 14, Tallinn

Kohtade arv kursusel: 14

Kursuse tasu: 85 eur. Registreerimiseks kirjuta palun: premavat@gmail.com. Koha tagab tagastamatu osamaksu 25 eur kandmine OÜ YAM kontole: EE132200221054540201 (Swedbank), EE021010220211960220 (SEB)

Kursuse kava

Laupäeva (7.dets.) hommik: 9.30-13.00

Teooria: Sissejuhatus stressi teemasse: stressi liigid, stressi mõju organismile, pikaaegse stressi esimesed ohumärgid ja võimalikud tagajärjed. Joogas kasutatavad vahendid stressiga toimetulekul.

Praktika: Hommikune praktika keha ja meele tugevdamiseks.


Laupäeva (7.dets.) pärastlõuna: 14.30-18.00

Teooria: Mis toimub meie ajuga, kui oleme stressis ja ärevuses? Mil moel mediteerimine aitab paremini toime tulla stressiolukordadega? Mis toimub ajuga jooga-nidras? „Teine aju“ soolestikus ehk stressi mõju seedimisele.

Praktika: Õhtune praktika lõdvestuseks ja hea une saavutamiseks.


Pühapäeva (8.dets.) hommik: 9.30-13.00

Inspiratsiooniloeng: Jooga kui eluviis stressi ja ärevusega toimetulekul. Stressi juhtimisest stressi transformatsioonini.

Praktika: Praktika tasakaalu ja harmoonia (sattva) kasvatamiseks.

 

Leave a Reply